Martina Púdelková
Zálužanská 1336/4
408 01 Rumburk

Tel.: 734 503 355
Tel.: 412 334 628

E-mail: m.pudelkova@email.cz
http://www.ucetnictvimartina.mypage.cz

IČ: 76412555
DIČ: CZ7459182368

- činnost účetních poradců, vedení účetnictví a daňové evidence, mzdy a personalistika, kontrolní a administrativní činnost, zastupování při kontrolách .........

Kolik ušetřím, pokud svěřím personalistiku – hlavně výpočet mezd externí účetní firmě?

Tuto otázku si klade snad každý, který přemýšlí o přechodu od interních účetních k outsourcingu účetnictví, personalistiky, či jen zpracování mezd. V první řadě si podnikatel musí uvědomit své priority ve svém podnikání a položit si otázku, zda se chce vůbec zabývat problémy plynoucích s vlastními účetními a nést riziko s jejich zaměstnáváním, nebo plně přenechat vedení mzdové a personální agendy specializované firmě, která garantuje 100% zastupitelnost, vlastní SW a HW vybavení a vysokou pojistku profesní zodpovědnosti a samozřejmě odbornost.

Otázku ,, kolik ušetřím´´ je nutné rozdělit do třech kategorií:

1.mám do 150 zaměstnanců – v tomto případě není vůbec sporu, že najmutí externí účetní firmy je daleko finančne výhodnější než zaměstnávat vlastní účetní. Pro srovnání berme v úvahu, že podnikatel má 100 zaměstnanců. Cena externí účetní firmy se může pohybovat v rozmezí od 18.000 do 30.000 dle náročnosti zpracování , kdežto náklady na vlastní účetní vysoce převyšují částku 50.000 Kč měsíčně (plat, zákonné pojistné, SW, HW, školení, pracovní místo, …..)

2.mám do 500 zaměstanců – v tomto případě srovnání přímých nákladů na vedení vlastní účtárny a externí účetní firmy opět vychází ve prospěch účetní firmy. Vzhledem k počtu zaměstnanců je již nezbytné zaměstnávat minimálně dvě mzdové účetní, zajistit jim kompletní servis, který s sebou nese, jak již výše zmíněná rizika zastupitelnosti a záruk za kvalitu zpracování, tak i klade velké nároky na jejich odbornost a následné neustále prohlubování jejich odborných znalostí.

3.mám více než 500 zaměstnanců – v tomto případě jsou již náklady na vlastní účtárnu a náklady ne externí vedení mzdové a personální agendy vyrovnané, již v některých případech můžou být i mírně nepříznivé pro rozhodnutí využití outsourcingu. Základním důvodem předání předmětné agendy dodavateli, tedy účetní firmě, je vysoká pojistka, záruky zastupitelnosti a záruky odbornosti zpracování.
Protože jsme kvalifikovaní odborníci s dlouholetou praxí a zkušeností, kteří pravidelně a se zájmem navštěvují školení.
finance.jpg
Za zaměstnance musí zaměstnavatel odvádět za každých 20.000,- Kč hrubého 7.000,- Kč na odvodech !!!

Pokuď si necháte zpracovávat účetnictví externí firmou sníží se Vám náklady firmy o 35%.
peníze.jpg

Jakou pozici preferujete u své účetní ?M.Pudelkova@email.cz, http://www.ucetnictvimartina.mypage.cz, telefon 734 503 355, 412 334 628
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one